abcterm@abcterm.sk 02/ 63 53 63 87

DOM A ZÁHRADA

Obehové čerpadlo do vykurovania viac informácií...

Hľadáte obehové čerpadlo pre vykurovanie? Dôležité je, či ho máte mimo kotla, potom stavebná dĺžka čerpadla je štandardne 180 mm. Ak je v kotli, pozrite si pripojovací rozmer a stavebnú dĺžku, ktorá je väčšinou 130mm.

Všetky nami ponúkané čerpadlá Alpha1L, Alpha2, Alpha3, Magna1, Magna3, Yonos PICO, Yonos MAXO, Stratos PICO, Stratos Maxo majú index energetickej účinnosti EEI menší ako 0,23, napr. Alpha3 25-40 má EEI menej ako 0,15

Okrem toho, že Vám nami dodávané obehové čerpadlá šetria energiu, zabezpečujú aj tichú prevádzku Vášho systému. Investícia do vyššej obstarávacej ceny sa Vám vráti.

O konkrétnych vhodných typoch a cenovej ponuke sa informujte telefonicky alebo mailom.

Cirkulačné čerpadlá teplej pitnej vody viac informácií...

Hľadáte cirkulačné čerpadlo pre cirkuláciu teplej pitnej vody v dome, byte a pod.? Vzhľadom na vytváranie vodného kameňa takéto čerpadlo musí byť vyhotovené z bronzu, resp. z nerez ocele. Máme pre Vás riešenia zaobstarať si čerpadlo cirkulačné obyčajné, alebo s patentovou funkciou AUTO Adapt, s časovačom, prípadne ich kombináciou.

O konkrétnych vhodných typoch a cenovej ponuke sa informujte telefonicky alebo mailom.

Domáca vodáreň a samonasávacie čerpadlá viac informácií...

Máte doma studňu alebo vrt a potrebujete využiť túto vodu na zásobovanie pitnou alebo úžitkovou vodou Váš dom, záhradu alebo chatu? Potrebujete domácu vodáreň. Základom je odpovedať si na niekoľko otázok. V akej hĺbke pod úrovňou terénu mám hladinu vody? Do akej vzdialenosti od studne (vrtu) mám možnosť umiestniť vodárničku? Čo všetko od nej očakávam? Aké napájacie napätie mám k dispozícii? Vodárničku so samonasávacím čerpadlom je vhodné použiť pri studni (vrte) s hladinou vody do 8m pod úrovňou terénu. Vezmite prosím do úvahy, že v tejto hodnote sú všetky straty započítané. Nemôžete očakávať, že napr. máte hladinu vody v 7m hĺbke, vodáreň chcete umiestniť 15 m od studne a samonasávacie čerpadlo to zvládne. Platí, že čím je hladina nižšie, tým musí byť bližšie umiestnené k studni samonasávacie čerpadlo a zároveň počítajte s tým, že údaje ktoré uvádza výrobca na štítku čerpadla nebudú dosiahnuté (prietok Q). V neposlednom rade rátajte aj s hlučnosťou, ktorú takáto vodáreň za chodu má, hlavne pokiaľ ju plánujete umiestniť na miesto, kde by Vám to mohlo vadiť. Takže napr. mám studňu s hladinou vody v hĺbke 5 m, vodárničku so samonasávacím čerpadlom chcem umiestniť do 6 m od studne, potrebujem vodu do zásobníka na splachovanie a na pranie, polievanie záhrady, vyberte si z ponuky vodárničiek so samonasávacím čerpadlom.

Moderným riešením zásobovania vodou je použitie čerpadla a frekvenčného meniča spolu s malou tlakovou nádobou. Toto riešenie zabezpečí stálu hodnotu výstupného tlaku, dodávka vody je komfortná, bez veľkých výkyvov tlaku vody. Nechajte si vypracovať konkrétnu ponuku pre Vaše podmienky.

Ponorné tlakové čerpadlá do studní a vrtov viac informácií...

Ak sa Vám hladina vody blíži k 8m pod terénom a nižšie, prípadne je studňa (vrt) ďalej od miesta kde môžete umiestniť vodáreň, neostáva Vám iné ako použiť ponorné tlakové čerpadlo. Jeho výber závisí od priemeru vrtu, hĺbky hladiny vody pod terénom, požiadavky na prietok a tlak (najmä pri automatických závlahových systémoch). Pre úplnosť k ponornému čerpadlu potrebujete príslušenstvo podľa účelu použitia.

Moderným riešením zásobovania vodou je použitie čerpadla a frekvenčného meniča spolu s malou tlakovou nádobou. Toto riešenie zabezpečí stálu hodnotu výstupného tlaku, dodávka vody je komfortná, bez veľkých výkyvov tlaku vody. Nechajte si vypracovať konkrétnu ponuku pre Vaše podmienky.

Ponorné kalové čerpadlá do studní a vrtov viac informácií...

Často Vám dochádza k zaplavovaniu pivnice? Potrebujete vyčerpať vodu z bazéna? Potrebujete ponorné kalové čerpadlo. V prvom rade si nezamieňajme ponorné kalové čerpadlo s ponorným tlakovým čerpadlom. Ponorné kalové čerpadlo Vám vyčerpá vodu z pivnice, z bazéna, zo šachty, kalové čerpadlo Vám vyčerpá, prečerpá aj splaškovú vodu a pod. Ponorné kalové čerpadlo Vám však nevytvorí tlak napr. na polievanie záhrady hadicou. Najpoužívanejšie sú v dvoch kategóriách. Prvá je čerpanie vody, špinavej vody bez obsahu fekálií a splaškov. Sú to najčastejšie čerpadlá s plavákom, ktorý zapína a vypína čerpadlo automaticky podľa výšky hladiny. ( napr Unilift KP, AP, CC, TMW). Druhá kategória sú ponorné kalové čerpadlá pre čerpanie ako prvá kategória, navyše aj s obsahom splaškov z WC. Podskupina sú čerpadlá bez rezacieho noža pre súkromnú potrebu (nie verejné splašky, napr. AP50B, Rexa UNI), druhá podskupina sú čerpadlá s rezacím nožom, vhodné aj pre verejné splašky. Máme v ponuke aj šachty do exteriéru, v prípade, že potrebujete vyriešiť komplet odvod splaškových vôd z rodinného domu, pokiaľ Vám nevychádza gravitačne odtok do verejnej kanalizácie.

Oslovte nás a nechajte si vypracovať ponuku pre Vaše podmienky.

Kompaktné malé prečerpávacie boxy viac informácií...

Máte v rodinnom dome, chate a pod. suterén kde je práčovňa, WC, sprcha ktorých odtok Vám nevychádza gravitačne do kanalizácie? Žiadny problém s použitím malých prečerpávacích boxov.
Vyrábajú sa v rôznych vyhotoveniach, sú vhodné umiestniť priamo v interiéri (pod umývadlo, za WC, ...), požiadajte o ponuku.

Prečerpávač kondenzátu kotla viac informácií...

Máte v suteréne domu umiestnený kondenzačný kotol a nemáte kam vyviesť vznikajúci kondenzát? Aj tento Váš problém vieme vyriešiť použitím malých prečerpávačov kondenzátu.
webdesign by Melon agency